Tag: Frydman orszak Trzech Króli

  • Kacper, Melchior i Baltazar dotarli także na Spisz

    A wszystko za sprawą wsi Frydman, która od 7 lat co roku organizuje u siebie orszak Trzech Króli.

    Główną pomysłodawczynią orszaku Trzech Króli była nauczycielka Maria Iglar.  To ona w 2012 r.  zaproponowała, by ulicami Frydmana przeszedł taki pochód i to ona zapaliła ludzi do tego dzieła. Od tej pory co roku w organizowanie orszaku angażują się nauczyciele, rodzice i dzieci. Zaproszenie do współpracy przyjęła też orkiestra dęta, która przygrywa idącym w orszaku. A Rada Rodziców uszyła dzieciom pasujące do epoki peleryny.

    W tym roku pomimo zimnego wiatru i zalegających mas śniegu Kacper, Melchior i Baltazar także wyruszyli do kościoła, by przed nowo narodzonym Dzieciątkiem złożyć pokłon, złoto, kadzidło i mirrę. W progach świątyni powitał ich osobiście ks. proboszcz Ludwik Węgrzyn.

    Zobaczcie, jak to wyglądało…

    Zdjęcia: Piotr Wojtaszek

    [ngg src=”galleries” ids=”11″ display=”basic_thumbnail”]

Skip to content